Lokalizacja firmy poza miastem

Lokalizacja firmy poza miastem

Lokalizacja firmy poza miastem ma również swoje uzasadnienie, a w wielu przypadkach jest to nawet jej największa zaleta. Tutaj znowu wysuwa się na pierwszy plan profil naszej działalności.

Bowiem zlokalizowanie na obrzeżach miasta małej firmy usługowej raczej nie ma sensu, jednak, gdy w grę wchodzą duże biznesy, to sprawa wygląda zupełnie inaczej. Jest to spowodowane przede wszystkim o wiele niższym kosztem działki pod budowę nowego lokalu, mniejszym podatkiem od nieruchomości, ale także większymi możliwościami przestrzennymi.

Co możemy spotkać na trasach wylotowych z miasta? Przede wszystkim salony oraz serwisy samochodowe, firmy budowlane oraz sklepy oferujące materiały tego typu. Jest to także idealna lokalizacja dla magazynów, dużych hal, czy rozładowni towarów.

Są to firmy, do których jeden klient przyjeżdża stosunkowo rzadko, dlatego też nie ma problemu by raz na jakiś czas pojechać gdzieś dalej. Obecnie trasy wylotowe stanowią główną drogę z pracy do domu poza miastem, co powoduje, że lokalizacja firmy w takich miejscach ma jeszcze większe znaczenie.